close

Hakkımda

Emrah Ateş Kimdir ?

1989 İstanbul doğumlu. Aslen Karslı. Çocukluğundan beri çalıştı, ne iş bulursa yaptı. Erken emeklilik olsa emekli olurdu herhalde, o kadar uzun süredir çalışıyor.

Lastikçi çıraklığından- tabelacı kalfasına, pazarcılıktan- lojistik sorumluluğuna kadar pek çok iş yaptı. Bu sırada okumamış adama kız vermezler diye Anadolu Üniversitesi Radyo Tv Programcılığı ile Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümlerini okudu. Şu an bir tekstil firmasında Strateji ve Süreç Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyor ama bu yazı yazıldıktan sonra kim bilir başına daha neler gelmiştir?

Onun ilk yazma macerası ilkokulda hocalarının ve arkadaşlarının gözüne girmek istemesiyle başladı. Başkaları güzel top oynardı, o ise güzel mani yazıyordu işte. Sonraları hoşuna gitti yazmak, başkaları için yazmayı bırakıp kendisi için yazdı. Hayatının en önemli olayı haline geldi.

Bu süre zarfında kendi blogunu mu açmadı, başkalarıyla ortak siteler mi kurmadı, yazmak için nereye gitmek gerekiyorsa hepsini denedi.  Kendisine hiçbir zaman şair demedi ama ilk önce şiir yazmaya başladı, sonra  öykü, novella ve deneme yazıları yazdı. Şimdi ona sorsanız “öykü yazarıyım” der ama kendine birini aşık etmeye yarayacak kadar da güzel şiir yazar. Öyle de yaptı, evlendi hatta.

Hayat Meyhanesi, (novella-2015) Anı Koleksiyoncusu,(novella 2016) Güzel Şeylerin Yokluğu (öykü 2018) isimli kitapları Kent Kitap etiketiyle yayımlandı.

Pati Öyküleri, Tren Öyküleri ve Kente Klark Çakan Öyküler isimli birçok yazarın bir araya gelerek hayat verdiği kitaplarda öyküleri yayınlandı. (bunu neden yaptığı konusunda hala kendisini sorguladığı rivayet edilir)

Öyküleri, Birgün Pazar, Edebiyatist, Öykülem, Çevdimdışı İstanbul, Papirus, Edebiyat Nöbeti, Arka Kapak, Tmolos Edebiyat, Şehir Edebiyat vb dergilerde ve artistik bellek, tuzluk vb birçok fanzinlerde yer aldı. Kaybolan Defterler, Galata Mecmua gibi E-Dergilerde öykü ve deneme yazıları yazdı. ”Roka Kültür Sanat” dergisinin yayın kurulunda yer aldı ama uğursuz işte, uzun sürmedi. Şaka şaka, finansal destek kesildi, yoksa güzel projeydi, ben takip ediyordum.

 2016 Ekim ayından 2017 Haziran’ına kadar Radyo Arel’de “Homerostan Bize Kalan” isimli edebiyat programı yaptı. Program 2019 Mart ayında Radyo Altınbaş’a transfer oldu ve 2020 başlarına kadar da devam etti.

Hala bir gün yeniden radyo yayını yapacağına inanıyor, ya da podcaste geçer belki. Youtube ile de ilgileniyor ama çok gurur duyduğu bir iş olmadığından ondan çok bahsetmek istemiyor.

Kendisine biz de bir ulaşalım derseniz aşağıda iletişim bilgilerini bırakıyorum

Mail: emrh.atess@gmail.com
instagram: @hikayeadami
twitter: @hikayeadami
facebook: /hikayeadami