close

mektubu seslendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız:

https://www.youtube.com/watch?v=kkyGdtGhG_I&t=133s

metin:

Kızın var mı senin?
Yahut bir baban, kardeşin.
Ya da çok yakın bir arkadaşın var mı?
Hiç biri yok değil mi?
Varsa eğer, hepsi suçlu bu yangında.

Sen elinde ateş, otele giderken, oteldekilerin de bir kızı olduğunu düşündün mü? Metin Altıok’u yakmaya çalışırken Zeynep adında bir kızı olduğunu biliyor muydun? Öyle ki Altıok’un hayattaki tek telaşı kızını büyütmekti. En güzel şiirlerini ona yazacaktı. Sen bir babadan ne istedin?

Karikatürist Asaf Koçak, oteli yakmaya çalışırlarken, insanlar korkmasın diye mızıka çalıyordu. Bir insan nasıl bu kadar cesur olabilirdi bunu hiç düşündün mü? Ateş tutan mı daha cesurdu mızıka tutan mı?

Sen hiç ömründe bir enstrüman çaldın mı? Eline kağıt kalem alıp da aslında hiç sevmediğin karına tek güzel bir söz yazdın mı?

Dışarıda tekbir çekip oteli yakmak için girenler aynı zamanda oteli yağmalarken, pencereden fırlatılan hangi ölüm kokulu eşyayı aldın da götürdün evine. Hangi acıdan su içtin?

Niye bağırdın ki sen “ gaz olsa daha iyi yanar” diye?

Behçet Aysan doktordu. Şairdi. En çok da o koşturmuştur otelin içinde; Belki bir kişi dahi olsa kurtulur diye. Öldürmeseydin eğer, veremden ölen karını belki de o kurtaracaktı.

Nesimi’yi yakmadan önce kim olduğunu biliyor muydun? Ona olan kinin niyeydi? Oğlu Mazlum Çimen’i balet yapmak istemesi miydi? Fakir olduğu için gençliğini Almanya’da işçi olarak geçirdiği için miydi? En çok da o öldü biliyor musun? Çünkü nefes darlığı vardı.

Allah için yaptın bunları değil mi? Sana bir şey söyleyeyim; Allah en çok da Hasret Gültekin’in bağlama çalmasını seviyordu. Ama sen onu öldürdün. Üstelik karısı hamileydi. Oğlunu bile göremedi.

Sen vicdanını yıllar önce bir meteor yangınında yitirmiş katil!
Sen ömründe hiç kimseyi gerçek anlamda sevmemiş cani!
Sen, esas sen cehennem ateşinde yanacaksın.

Şimdi derin bir nefes al.
Burnuna yanık et kokusu geldi mi?

Diri diri insan yaktın unutma
Diri diri!

Emrah Ateş
twitter: hikayeadami
instagram: hikayeadami
01 07 2015

Tags : asaf koçakbehçet aysanhasret gültekinmadımakmadımak yangınımetin altıoknesimisivassivas katliamısivas yangını
Emrah Ateş

Yazar Emrah Ateş

Yorumlar