close

Tartışmasız Türk Sinemasının en yakışıklı adamı.
Ayhan Abi, abimiz…

Cingöz Recai’deki o gülüşünü unutan var mıdır? Yenisini çektiler şimdi ama yok tadı falan.

Sadri Abimiz, oynadığı her filmde bizden biri olmayı başarmış adam;
Romantizmin ve delikanlılığın vücud bulmuş hali. Serseriliği, rakıyı, türk sanat musikisini ve kadınları bize sevdiren adam.

Serseri Filmi vardır Sadri Abimizin. Bilenler bilir, müthiş bir tiradı vardır filmde; linkini şöyle bırakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=fO78czw456w

Türk sinemasının 70-80li yıllarının, babalarımızın, abilerimizin adamları… Ölseler de hala var olan ve var olmaya devam edecek adamlar onlar. Benim gibi düşünen biri daha var, hepimiz tanıyoruz onu; Cem Yılmaz!

Cem Yılmaz’ın en sevdiğin huyu her zaman için gerçekten söylemek istediği şeyleri söylemesidir. Anlayan anlar düşüncesi yani. Yeni filmi Arif V 216’da bunu yine görmüş olduk. Benim gibi Yeşilçam filmi müptelalarını dört köşe yapan bir film olmuş. Turist Ömer’den, Hindistan Cevizi’ne kadar birçok filme atıfta bulunmuş. Sağ olsun, var olsun.

Keşke herkes iki bölüm dizide oynadım diye kendini çok büyük oyuncu zannetmeden önce eski büyük ustaları hatırlasa, önünü bir iliklese.  Onlardan ders edinse kendine, örnek alsa… Keşke…

Geçtiğimiz yıl yeni bir hikaye yazdım. Hem önümüzdeki aylarda Öykü Gazetesi’nde, hem de yeni kitabımda yayımlanacak. Başrolde Ayhan Abimiz var. Hadi bakalım, ne demiş Cames Bond:

-paran varsa dünya sana aşık, züğürtlere yakışır tahta kaşık.

Bir not: Ayhan Işık’ın Sadri Alışık ile çok yüksek boyutta bir arkadaşlığı vardı. Mevlana ile Şems gibi yani. Yediklleri içtikleri ayrı gitmezdi. Ayhan Işık geçirdiği beyin kanaması sonucu öldüğünde Sadri Alışık, Ayhan’ın karısıyla yedi yıl boyunca konuşmamış. Sebebi olarak da Ayhan’ın yasını az tuttuğunu söylemiş. Dostluğa bak be.

Tags : arif v 216ayhan ışıkcem yılmazcingöz recaiöykü gazetesisadri alışıkserseriyeşilçam
Emrah Ateş

Yazar Emrah Ateş

Yorumlar